23-30 EKİM 2021 - BÜYÜK BALKAN TURU | Vizyon Tur
23-30 EKİM 2021 - BÜYÜK BALKAN TURU - 875 €

Hareket Yeri: İstanbul
Hareket Tarihleri:

23- 30 Ekim


Konaklama: 7 Gece 8 Gün

THY ile 6 Ülke - Büyük Balkan Turu
Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin ; 0553 406 42 5223 Ekim 2021 Cumartesi Istanbul / Priştina – Prizren – Üsküp
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde check-in kontuarında siz saygıdeğer konuklarımızla sabah 06:00 da buluşarak bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlıyor, ardından TK 1017 uçağıyla sabah 08:00 da Kosova’nın başkenti Priştina’ya hareket ediyoruz. Sabah 08:30'da varışımızın ardından bizleri havalimanında karşılayacak özel araçlarımız ve rehberimiz eşliğinde Priştina yolculuğumuz başlıyor. Kosova'nin baskenti ve ayni zamanda en buyuk kenti olan Priştina'da gezecegimiz en onemli yer Sultan I.Murat türbesidir. I.Kosova Savasi sirasinda bir Sirp askeri olan Milos Obilic tarafindan savas meydaninda oldurulen Sultan Murat'in turbesi savasin yapildigi ova'nin 10 km uzakliğinda bulunur. Sultan Murat turbesini ve hemen yaninda bulunan o doneme ait giysileri, yasayis sekillerini ve yazilari barindiran muzemizi geziyoruz. Gezimizin ardından Prizren’e hareket. Prizren’e varışımızla beraber panoramik Prizren şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında; Sinan Pasa Camii, Bezistan, Taş koprü görülecek yerler arasındadir. Sehir turumuzun sonunda Prizren çarşısında serbest zaman. Serbest zaman sonrası Makedonya'nın başkenti Üsküp'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Üsküp'ün iki önemli carşısından biri olan ve en onemli Osmanlı eserlerinin bulundugu carsimizdan turumuza başlıyoruz. Yeni ve modern Üsküp çarşısı gezisi ile turumuzu bitiriyoruz. Şehir turumuz sırasında ; Makedonya Meydanı, Taş Köprü, Büyük Iskender Heykeli, Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kurşunlu Han, Bedesten, Saat Kulesi ve Yahya Paşa Cami görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Üsküp’te otelimizde.

24 Ekim 2021 Pazar Üsküp – Kalkandelen – Ohrid
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Kalkandelen'e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardindan Kalkandelen'e varış. Ilk olarak Avrupa'da çok nadir rastlanacak bir Camii olan Alaca Camii'yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelenli iki kiz kardesin Osmanli doneminde yaptirmis oldugu, hem mimari hem tercih edilen renk tonlari ile un kazanmis olan bu Camii’yi detaylı bir sekilde inceledikten sonra Kanuni vezirlerinden Sersem Ali tarafindan yaptirilan Dervish Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Bektasi Harabati Baba Tekkesi olarak bilinen bu tekkemizi ziyaret ediyor islevleri hakkinda bilgi aliyoruz. Halen daha Kalkandelenliler tarafindan cok canli tutulan bu tekke gezimizin ardindan Makedonya'nin en onemli Turizm sehirlerinden biri olan Ohrid'e hareket ediyoruz. Ohrid'e varisimizin ardindan Sehir turumuza başlıyoruz. Bir cok Osmanli, Bizans, Roma eserlerini gezecegimiz Sehir turumuz sonunda otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama.

25 Ekim 2021 Pazartesi Ohrid – St. Naum - Ohrid
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından St. Naum'a hareket ediyoruz. St. Naum’a varisimizin ardından bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırını geziyoruz. Doğal güzellikler ve serbest zamanın ardından gezimizi bitirip otelimize varıyoruz.

26 Ekim 2021 Salı Ohrid – Struga – Tiran – İşkodra
Uyandırma ve kahvaltının ardından Tiran’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız yolumuz üstünde bulunan Ohrid’den sonra Makedonya’nın en turistik şehri olan Struga. Muhteşem doğası ve göl manzaralarının en belirgin olduğu bu şirin kentimizi gezdikten sonra Tiran’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Tiran’a varıyoruz ve şehir turumuza İskender Bey meydanından başlıyoruz. İskender Bey Meydanını gezdikten sonra Osmanlı Döneminin en önemli camilerinden biri olan Ethem Bey cami’ini ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretinden sonra Saat kulesi gezip turumuzu sonlandırıyoruz. Turumuzun ardından Balkanlarda en uzun süre Osmanlı Hakimiyetinde kalmış İşkodra kentine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşip istirahat ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

27 Ekim 2021 Çarşamba İşkodra – Budva – Kotor – Mostar
Uyandırma ve kahvaltının ardından Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz.  Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız Budva olacak. Budva'ya varisimizin ardından Budva şehir turu. Özellikle orta çağ’dan kalma ve labirent seklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor'a varisimizin ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Tur sonrası Bosna'ya hareket ediyoruz. Mostar şehrine varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz.

28 Ekim 2021 Perşembe Mostar – Saraybosna
Uyandırma ve kahvaltının ardından otelden check-out larimizi yapıp Poçitel Türk Köyüne hareket ediyoruz. Essiz manzaraları ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz koyumuzu geziyoruz. Ardından eski bir Derviş (Alperen Tekkesi) tekkesi olan Blagaj tekkesini ziyaret ediyoruz. Buna Nehrinin kaynağının hemen yanı başında olan bu Tekke'yi de geziyoruz. Ardından Mostar ‘a hareket ediyoruz. Mostar’ a varisimizin ardından rehber eşliğinde Mostar şehir turunu gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kentini geziyor ve ayni anda dillere destan o ünlü Osmanlı yapımı Mostar Köprüsünü görüyoruz. Programımızın ardından serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Saraybosna'ya hareket ediyoruz.

29 Ekim Cuma Saraybosna – Belgrad
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Saraybosna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Aliya İzetbegovic kabri, Meşhur Sarajevo Sebili, Begova Camii, Kurşunlu Medresesi, Başçarşı Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Markale Pazar Yeri, Özgürlük Ateşi, Latin Köprüsü, Milli Kütüphane görülecek yerler arasındadır.Şehir turumuzun ardından bir süre serbest zaman alıp Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Belgrad’a varışımız ile birlikte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Terazi Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Parlemanto binası, Nato taradından bombalanan Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı binaları Knez Mihajlova Caddesi, Kalemeydan, Bayraklı Camii, İstanbul Kapısı, Defterdar Kapısı, Sokullu Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Neboysa Anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

30 Ekim 2021 Cumartesi Belgrad – İstanbul
Sabah kahvaltının ardından otelde check-out işlemlerimizi gerçekleştirip uçak saatine kadar serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirlediği saatte ve yerde buluşarak havalimanına hareket ediyoruz. Burada gümrük ve bagaj işlemlerini gerçekleştirip TK 1084 20:15 uçağıyla İstanbul'a geri dönüyoruz. Bir başka organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle.

 
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY GİDİŞ-DÖNÜŞ EKONOMİ SINIF UÇAK BİLETİ
 • BELİRTİLEN 4* V.B. OTELLERDE KONAKLAMA
 • AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTILARI
 • TUR BOYUNCA AKŞAM YEMEKLERİ
 • PROGRAMDAKİ GEZİLER VE TRANSFERLER
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI VE ŞEHİR VERGİLERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

 

KONAKLAMA

ÜLKE

ŞEHİR

GECELEME

OTEL 4*

Makedonya

Üsküp

1

Hotel PARK SPA v.b.

Makedonya

Ohrid

2

Hotel Granit v.b.

Arnavutluk

İşkodra

1

Hotel Grand EUROPA 5* v.b.

Bosna Hersek

Mostar

1

Hotel City v.b.

Bosna Hersek

Saraybosna

1

Hotel Hollywood v.b.

Sırbistan

Belgrad

1

Hotel Holday Inn Belgrade v.b.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle yemekleri
 • Otelde yapılan ekstra harcamalar (telefon, kuru temizleme vb.)
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Kişisel harcamalar
   

NOT : Programa Covid-19 için 2 aşısını olmuş ve üzerinden 14 gün geçmiş katılımcılar kayıt olabilir.

 

GENEL ŞARTLAR

*Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

* Vizyon Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 
* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Vizyon Tur sorumlu tutulamaz.

* Vizyon Tur, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir yada tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.

*Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Vizyon Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Vizyon Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).

* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda havayolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler havayolu kuralları dahilindedir.

* Tur kalkışı öncesi itibarı ile misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar / Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Vizyon Tur sorumlu tutulamayacaktır.

Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin ; 0553 406 42 52

Bilgi İçin: 0 212 243 06 05

Yurt dışı gezilerine katılabilmek için en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Vizyon Tur, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır.

'' Vizyon Turizm ve Ticaret A.Ş.' nin, 12.12.2018 günü yapılan, 2015-2016-2017 yıllarına ait Genel Kurul Toplantısında alınan tüm kararların BATIL olduğunun tespitine, aksi halde 3, 4 , 7 ve 8 no' lu Genel Kurul Kararlarının İPTALİNE ilişkin, davacı Osman MEMİŞ tarafından, İstanbul 15. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2019/138 Esas sayılı dosyası ile dava açılmıştır. 21/06/2019 günü saat 10.00.' da duruşmasız ve taraflar hazır olmaksızın incelemesi yapılacaktır.''